Resolved! Solved

Original topic:

_Secangkir Kopi Kebersamaan_

(Topic created on: 06-11-2021 02:15 PM)
154 Views
Galaxy Gallery

image
Galaxy A72 edited by Lightroom

image
Galaxy A51 edited by Lightroom

Ceritanya, saya dan Masbep ngadain kopdar sekalian ya saling bertegur sapa antar sesama members Medan yang sama-sama Pujakesuma, plus pecinta kopi juga, jadinya pertemuan kali ini ya sedikit klop lah, sama-sama suka 😁

Ini kami atur jadwal malam kamis bukan berarti kami nih jomblo yo ya, cuma saya sendiri saja yg jomblo, Mas nya mah enggak (kalo di rumah enggak jomblo, kalo di luar mah lajang) 🤣

Mas nya minum minuman favoritnya #V60_Coffee dengan biji hitam Sukatani dari Papandayan, sedangkan saya sendiri mencoba minum #Piccolo_Coffee 

Matursuwun kale wektu ne njenengan Mas, wes gelem ngancani kulo ngunjuk kopi sambil nyawang cah ayu seng dadi barista ne 🤭, laen wektu ngangge formasi lengkap kito ki, in syaa Allah..

Bulan depan kita hobah kan lagi Filosofi Kopi itu Mas, ajak yg lain juga yo biar rame 😁

: V60 Coffee & Piccolo Coffee
🥖: Butter Croissant & Almond Croissant
📷: Galaxy A51 & Galaxy A72

📌Loc: Filosofi Kopi, Adam Malik - Medan
26 Comments
Solution
MäšBèp
Expert Level 5
Galaxy Gallery
Njih mas...kulo juga ngaturaken maturnuwon sanget sampun diundang kopdar bareng Panjenengan....
Mugi mugi silatutahim sing sampun dibina mboten putus dipangan zaman....
Mugi mugi panjenengan selalu diwei kesehata, kelapangan rezeky lan cepet nemu jodoh...amiin🤲😁👍🙏
Galaxy Gallery
Jodoh e tapi ejek ngeracik kopi Mas 🤣
MäšBèp
Expert Level 5
Galaxy Gallery
Woi...tak dukung la mudah2an jodoh...amiin..😁😁🤣
Galaxy Gallery
Tak aamiinin disik Mas 🤣
Galaxy Gallery
Aamiin Yaa Rabbal'alamiin 🤲
Aku melu ndo'ano, yo nek isek nang dhuwur mugi-mugi mudhun, yo isek mengisor lemah Muga-muga ndhuwure lemah. Yen isek adoh mugi-mugi luwi cedhak. Lha sing cedhak Muga-muga iso lengket.
Translatenya ada di mbah google 🤭😁🙏
Solution
UncleSM
Expert Level 5
Galaxy Gallery
👍
Galaxy Gallery
Nuhun Om 🤗🙏
UncleSM
Expert Level 5
Galaxy Gallery
sami-sami ✌🙏🤝